U Bijelom Polju održan susret sestara juniorki

1000194520

U Bijelom Polju od 16. do 18. siječnja 2026. održan je susret sestara juniorki pod temom Uvod u kontemplaciju, koji je predvodila s. Franka Bagarić, provincijska predstojnica. Susretu je prisustvovalo devet sestara juniorki, zajedno s njihovom odgajateljicom s. Slavicom Barbarić.

Kroz dane ispunjene molitvom, šutnjom i sabranošću, sestre su imale priliku dublje uroniti u iskustvo nutarnje molitve. Takvo ozračje omogućilo je produbljenje osobnog odnosa s Bogom te jačanje svijesti o važnosti sabranosti u redovničkom i svakodnevnom životu.

Na završetku susreta s. Franka je potaknula sestre da ustraju u svakodnevnoj molitvi, njeguju šutnju i nutarnju sabranost te, nadahnute primjerom sv. Franje, povezuju kontemplaciju i djelovanje kao nerazdvojne dimenzije kršćanskog života.